Aj v prípade herných stolov rieši každý užívateľ problém s množstvom káblov, ktoré často prekážajú, ale pre fungovanie počítača a príslušenstva sú nevyhnutné. Nie je nič horšieho, ako keď v zápale boja zavadíte nohou o kábel napr. od myši alebo klávesnice a než ho zapojíte naspäť v podstate pre vás hra skončila.

UKRYTIE KÁBLOV

Ideálny stav je, keď káble voľne nevisia z dosky stola a nemotajú sa pod nohy. K tomuto problému pristupujú výrobcovia herných stolov rôzne. E-Blue pridáva u vybraných modelov na spodnú stranu dosky sieťku kam je možné prebytočné káble ukryť. Kovové priehradky na zadnej strane stola pod doskou ponúkajú napr. výrobcovia Ultradesk nebo Genesis. Pokiaľ stoly nemajú priamo priehradku na káble, snažia sa výrobcovia so stolmi dodávať aspoň samolepiace držiaky na káble, ktoré si môžete nalepiť na spodnú stranu dosky stola v mieste, kde potrebujete.

Herný stôl E-Blue EGT574
Herný stôl Ultradesk Invader

Priechodka na káble

Problémom môže byť aj veľké množstvo káblov na doske stola. Predsa len káble vedú od monitora, klávesnice, myši, reproduktorov, slúchadiel atď. Preto aj výrobcovia herných stolov vyvŕtavajú do dosky priechodky na káble ako to býva u kancelárskych stolov. S priechodkou na káble sa môžete stretnúť u herných stolov DXRACER, Genesis, Ultradesk, Marvo. Cez túto priechodku potom môžete všetky káble vyviesť pod dosku stola. V prípade, že si káble nebudete chcieť touto cestou usporiadať, odporúčame využiť voľnú priechodku napr. pre bezdrôtovú nabíjačku do stola.

Herný stôl Marvo DE-03