Pokiaľ si potrpíte na poriadok, ale aj tak máte radi všetky veci hneď poruke, je potrebné ich na stole niekam umiestniť. Ideálne tak, aby neprekážali pri ďalšej práci, keď práve nehráte. Dizajnovo môžu stôl pozdvihnúť celoplošné podložky pod myš alebo rôzne samolepky.

Držiaky a háčiky

Pri výbere herného stola si všímajte aj takých detailov, ako sú držiaky a háčiky na príslušenstvo. Väčšina ľudí sa bez nich doteraz bez problémov zaobišla, ale keď je tu taká možnosť a niektorí výrobcovia ich začali vo väčšej miere do svojich dizajnov aplikovať (napr. stoly Genesis alebo Ultradesk), prečo si čas strávený za stolom nespríjemniť. Využiť tak môžete stojan, na ktorý odložíte aktuálne nepotrebné príslušenstvo ako sú gamepady alebo ho využiť ako priestor pre odloženie hier a smartphonu. Pokiaľ nevlastníte stojan na slúchadlá určite oceníte háčik určený pre ich zavesenie. Veľmi praktický je aj držiak na hrnček s nápojom. Priznajte sa, koľkým z Vás sa už stalo, že si v zápale hry prevrátil hrnček s nápojom a jeho obsah sa okamžite rozlial po celej doske? S držiakom na hrnček už budú nielen dokumenty, ale aj klávesnica, podložka a myš v bezpečí. Oceniť by ste mohli aj stôl s prenosným držiakom na PC case (E-Blue EGT574) alebo vyvýšenú poličku na monitor (Genesis Holm 300).

Herný stôl Ultradesk Grand
Herný stôl E-Blue EGT574

Podložka pod myš

Bonusom pri nákupe herného stola je podložka zadarmo. Jednou z možností na trhu je, že v balení u stola je veľká XL podložka pod myš. Niektorí výrobcovia dodávajú so stolom viac podložiek tohto rozmeru v rôznych farebných prevedeniach, aby ste si stôl doladili presne podľa svojho vkusu, prípadne mohli podložky striedať. U stola Marvo DE-03 PRO je súčasťou balenia dokonca textilná XL podložka s RGB podsvietenými okrajmi. Najväčšou výhodou je herný stôl, ktorý má veľkoplošnú textilnú podložku pod myš po celom povrchu dosky. Pohyb myši je tak presne snímaný z akéhokoľvek miesta na povrchu a Vy si to tak pri hrách môžete poriadne užiť.

Herný stôl E-Blue EGT003
Herný stôl Marvo DE-03 PRO

Ďalšie vychytávky

Medzi ďalšie vychytávky, ktoré môžeme na herných stoloch nájsť patrí USB hub. Vďaka tomu máte vyriešený nedostatok USB portov v hernom notebooku alebo počítači. Niektorí výrobcovia idú s moderným trendom bezdrôtového nabíjania a do dosky stola umiestňujú bezdrôtovú nabíjačku pre smartphony. Stačí tak počas hrania odložiť mobil na príslušné miesto na stole a on sa Vám nabije. Taktiež si môžete vylepšiť svoj stôl pripevnením držiaka na jeden alebo viacero monitorov.