Pokiaľ sa bavíme o šírke dosky stola, je dobre vedieť, či šírka udávaná výrobcom znamená šírku celého stola alebo naozaj len dosky. Aj keď sa to môže zdať ako nepodstatný detail, je táto informácia dôležitá. Väčšina herných stolov má totiž dekoratívne bočné strany a pokiaľ výrobca udáva šírku celého stola, potom rozmer zahŕňa aj tieto bočnice. Reálny priestor, ktorý vám zostane pre prácu alebo hry, je potom ale menší.

ČO JE POTREBNÉ SI PREMYSLIEŤ

Pred výberom veľkosti herného stola si treba premyslieť dve dôležité veci. Prvá z nich je samozrejme veľkosť priestoru pre stôl daná voľným miesto v izbe. Druhá nemenej dôležitá je, koľko miesta potrebujeme nielen na hranie, ale aj pre prácu. Väčšina z nás nemá priestor na to, aby sme mali jeden stôl iba na hranie a ďalší pre prácu alebo úlohy do školy. Je teda potrebné dopredu myslieť na to, aby stôl poskytoval dostatok miesta aj pre rozloženie zošitov, kníh, písacích potrieb, prípadne ďalších dokumentov a pomôcok.

ŠÍRKA DOSKY STOLA

Šírky dosiek stolov jednotlivých výrobcov sú individuálne, podľa toho, ako sa výrobca rozhodne. Bežne sa tak šírky pohybujú v rozmedzí 113 – 165 cm. Extra veľká šírka 165 cm však znamená, že doska stola je rozdelená na 2 časti, ktoré sa po zostavení spoja dohromady. Povrch dosky potom býva pokrytý celoplošnou podložkou pod myš, aby spoj nebol vidieť.